رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه گفت: امروز آنچه حوزه‌های علمیه را تهدید می‌کند گم کردن هویت طلبگی است در حالیکه طلبگی صرفا یک سمت یا عنوان نیست.

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران صبح فردا یکشنبه ۲۴ شهریورماه برگزار می شود.

کلاس حوزه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با برگزاری اردوی معرفتی - آموزشی آستان معرفت از اول مهر ۹۸ در مشهد مقدس آغاز خواهد شد.

تعطیلات تابستانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از روز شنبه ۱۹ مردادماه جاری آغاز می شود و تا ۳۱ مرداد ادامه خواهد داشت.

بر این اساس تمامی فعالیت‌های اداری معاونت آموزش حوزه‌های علمیه قبل و بعد از تاریخ فوق انجام خواهد شد.

طلاب و مراجعان باید برای انجام امور خود قبل و بعد از تاریخ فوق به معاونت آموزش حوزه‌های علمیه مراجعه کنند.

مدیر حوزه های علمیه بر اهمیت موضوع برگزاری مباحثه و راه اندازی گروه های علمی از سوی معاونین پژوهشی مدارس استانها تأکید کرد و گفت: گروه های علمی دارای رسالت های آموزشی، اخلاقی و پژوهشی هستند.

وزیر علوم گفت: جلسه ای که روز گذشته در مجلس داشتیم طبق روال طبیعی انجام شده و کارمان را ادامه می دهیم.

با اصلاح آئین نامه انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به داخل کشور، انتقال این دسته از دانشجویان تسهیل شد.

کلاس های درس حوزه های علمیه سراسر کشور از امروز شنبه ۱۰ شهریورماه آغاز می شود.

حجت‌الاسلام‌ عباس نصیری‌فرد، با اشاره به راهبرد و راهکار اسلام و کارشناسان دینی و اسلامی برای اغنا نیاز اعتقادی و دینی جوانان جامعه امروز، اظهار داشت: مطالبات و نیازهای بشر برگرفته از فطرت انسانی است و یک شخص تا زمانی که از درون خود احساس نیاز نکند، جستجوگر نخواهد بود و هرکس با توجه به عقلانیت و آموخته‌های خود سؤالات متفاوتی در حوزه‌های مختلف مطرح می‌کند.

حضرت آیت الله   نوری همدانی دامت برکاته   امروز در ابتدای درس خارج فقه در مسجد اعظم قم جنایات رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین المللی را محکوم کردند.

با حضور روحانیون پاکستان نشست علمی تحلیلی با عنوان « شیعه انگلسی فتنه جدید استعمار» در دفتر مجلس وحدت مسلمین پاکستان شاخه قم قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام احمد فرخ فال ظهر امروز در نشست خبری اعلام منتخبین هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه که در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: جامعه مدرسین حوزه علمیه سکان دار حرکت عظیم روحانیت و حوزه های علمیه در ارتباط با نظام اسلامی بوده و این علم را از امام راحل و مقام معظم رهبری به دوش گرفته است.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی پیش از ظهر امروز طی سخنانی در در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر این موسسه با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه تحقیقات و پژوهش در مسیر رشد و تعالی جامعه ابراز داشت: سوالی که مطرح می شود این است که آیا به راستی وضع پژوهش در کشور ما از دوران مشروطه تاکنون مطلوب بوده یا خیر و اگر احیاناً کمبودی هست مربوط به کجاست و بالاخره این که نواقص و کمبودها را چگونه و به چه وسیله ای می توان مرتفع ساخت.

درباره پژوهش خبر

خبرگزاری پژوهش در سال ۹۴ تاسیس گردید. این خبرگزاری با هدف...

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۴۲۸۸۱۵۰۰ (۰۲۱)

آدرس: میدان ولیعصر (عج) - بعد از خیابان زرتشت - کوچه پزشک پور - پلاک ۱۲ - طبقه ۳