رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه گفت: امروز آنچه حوزه‌های علمیه را تهدید می‌کند گم کردن هویت طلبگی است در حالیکه طلبگی صرفا یک سمت یا عنوان نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پژوهش خبر ، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد امروز در مراسم رسمی افتتاحیه حوزه‌های علمیه استان که در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، گفت: طلاب می‌توانند افزون بر علم طلبگی به علوم دیگر هم بپردازند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه گفت: یک طلبه باید به فقه، اصول، کلام، تفسیر و سایر علوم توجه خاص کند اما باید مراقب باشد که در توجه به سایر علوم نسبت به علوم حوزوی کم‌توجه نشود.

آیت‌الله رشاد گفت: امروز طلاب در شرایط جنگ علمی با دشمنان اسلام قرار دارند بر همین اساس باید تحصیلات حوزویان بر مبنای علوم و تجربه قدیم اما به روز باشد که پاسخگوی شبهات باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه با بیان اینکه فراگیری علوم دیگر اشکال ندارد اما طلاب نباید به این دلیل از دروس حوزوی خود غافل شوند، عنوان کرد:‌ طلاب باید درباره فراگیری علوم حوزوی مانند فقه، اصول، کلام، تفسیر و غیره توجه خاص داشته باشند اگر فرصت کردند به سایر علوم انسانی در حاشیه علوم حوزوی هم بپردازند.

آیت‌الله رشاد افزود:‌ طلاب باید حتی زمانی که به علوم دانشگاهی مشغول می‌شوند هویت طلبگی خود را حفظ کنند، یک طلبه باید در همه ابعاد به معنویت و قداست برسد به همین منظور در برنامه‌ریزی خود مطالعه دروس حوزوی را با تهذیب نفس و اتصال به خداوند و ائمه معصومین(ع) همراه کنند.

وی درباره اهیمت توجه طلاب به قرآن، احادیث و سیره اهل‌بیت(ع)، اظهار کرد: اگر طلاب قرآن، احادیث و سیره اهل‌بیت(ع) را به خوبی مورد تحقیق، بحث و بررسی قرار دهند به مرور با رشد علمی آنها حوزه‌های علمیه می‌تواند به کمک آنها هر دوسال یکبار برای قرآن تفسیر داشته باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه با بیان اینکه یک طلبه برای حفظ هویت خود باید بتواند با امام زمان(عج) ارتباط داشته باشد، گفت: برای علوی و الهی شدن جامعه طلاب تکالیفی فراتر از سایر مسلمانان دارند که باید بر همین اساس انقلابی فکر کرده سخن بگویند و عمل کنند.

آیت‌الله رشاد افزود: امروز طلاب در شرایط جنگ علمی با دشمنان اسلام قرار دارند بر همین اساس باید تحصیلات حوزویان بر مبنای علوم و تجربه قدیم اما به روز باشد که پاسخگوی شبهات باشند زیرا دشمنان از هر فرصتی برای شبهه وارد کردن و ضربه زدن به عقاید دینی مردم بهره می‌برند.