رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به راه اندازی کمیته جذب نخبگان داخلی و خارجی، گفت: هماهنگی‌هایی با وزارت اطلاعات و علوم برای استخدام کوتاه مدت برخی اساتید خارجی صورت گرفته است.

معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کارگروهی برای بررسی کیفی دوره‌های کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: دوره متداول و سنتی کارشناسی ارشد گسترش و توسعه نخواهند داشت.

معاون دانشجویی دانشگاه شریف از رایزنی برای افزایش وام مسکن ویژه دانشجویان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

 

مهلت ثبت‌نام مجدد نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی فردا سه شنبه هشتم مرداد ماه به پایان می رسد.

 

مهلت ثبت‌نام مجدد نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی فردا سه شنبه هشتم مرداد ماه به پایان می رسد.

وزیر علوم از نهایی شدن آیین نامه انضباطی دانشجویان خبر داد و گفت: آیین نامه انضباطی دانشجویان با رفع نگرانی‌هایی که در مورد فضای مجازی وجود داشت نهایی شد.

مشاور عالی سازمان سنجش از صدور یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون برای کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: توزیع اینترنتی کارت تا ساعت ۱۵ امروز ۹ تیرماه ۹۸ آغاز می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: نرخ غذا و اجاره بهای خوابگاه ها در جلسه ۱۹ مرداد هیات امنای صندوق مشخص می شود.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات را تشریح کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اشاره به برگزاری دوره های بین المللی توسط این دانشگاه گفت: این دوره های مهارتی منجر به گواهینامه های معتبر بین المللی می شود.

چکیده

سندرم بیماری ساختمان (Sick building syndrome) به شرایطی در یک ساختمان خطاب می شود که ساکنین آن نشانه هایی از بیماری هایی را دارا هستند که به پشت سر گذاشتن زمان زیاد در آن ساختمان نسبت داده می شود، ارتباط مستقیم دارد. معمولاً وجود اشکال در گرمایش، تهویه و تهویه ی مطبوع (HVAC) از مهمترین عامل های شکل گیری این بیماری قلمداد می شود. از عوامل دیگری چون خروج گازها از مواد ساختمانی استفاده شده در ساختمان، ترکیب های آلی فرار، کپک، خروج نامطلوب مولکول های ازون (تولید جانبی دستگاه های اداری)، مواد شیمیایی صنعتی و کم هوا دادن اتاق و سالن های انجام کار که با مواد شیمایی صنعتی بسیار سروکار دارند اشاره نمود

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تمامی اتفاقات درباره سهل انگاری پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه را تشریح کرد و گفت: سامانه دانشگاه بارها مورد حملات سایبری قرار گرفت.

  

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: رئیس جمهوری که این همه از نقد صحبت می کند و شعار می دهد، چرا در مراسمی که به اسم دانشجو وارد دانشگاه می شود، اجازه نقد کردن به دانشجویان را نمی دهد.

 

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در راستای تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از بین دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط به‌ صورت امریه خدمت سربازی جذب می کند.

 

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه تهران گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها اوایل هفته آینده با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار می شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم از عملیاتی شدن طرح استفاده از ماشین های برقی در راستای مدیریت سبز و کاهش آلودگی صوتی و هوا در برخی از دانشگاه ها خبر داد.

  

 

آخرین فرصت مراکز علمی و کاربردی برای جدا شدن از دستگاههای دولتی

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آخرین وضعیت واگذاری مراکز علمی و کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی این دانشگاه را تشریح کرد.

وزارت بهداشت شرایط شناسایی سرمایه گذاری به منظور ساخت و تجهیز خوابگاه های دانشجویی در قالب قرارداد ساخت، اجاره و انتقال را اعلام کرد.

وزارت بهداشت اعلام کرد: تسهیلات انتقال دانشجویان به داخل کشور فقط به دلیل شرایط ارزی برای افرادی است که قبلا تحصیل خود را آغاز کرده اند و برای سایرین هیچگونه تضمینی برای انتقال وجود ندارد.

کارت شرکت در جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

درباره پژوهش خبر

خبرگزاری پژوهش در سال ۹۴ تاسیس گردید. این خبرگزاری با هدف...

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۴۲۸۸۱۵۰۰ (۰۲۱)

آدرس: میدان ولیعصر (عج) - بعد از خیابان زرتشت - کوچه پزشک پور - پلاک ۱۲ - طبقه ۳